Роботи з підлогою
Будь-яке помешкання це пазл з 5 частин: стіни, стеля, підлога, меблі, декор. Погана якість одного з елементів погіршує сприйняття усіх інших, тому робота з підлоговим покриття потребує якісних матеріалів та кваліфікованих майстрів.
Паркет. Одне з найдорожчих і найбільш довговічних підлогових покриттів. Виготовляється з натуральної деревини, боїться вологи. Ключовою перевагою є можливість реставрації – багато пилу, але результат вартий тимчасових незручностей.
Паркетна дошка. Паркетна дошка складається з трьох шарів: нижній шар – шпон хвойних порід (товщина шару – близько 2 мм), другий – дерев’яні планки, які укладають перпендикулярно верхньому і нижньому шару, саме тут розташовані замкові з’єднання, та верхній шар – деревина цінних порід (дуб, ясен, береза, бук). Паркетна дошка має тривалий термін експлуатації (деякі виробники обіцяють аж 30 років), не потребує додаткового покриття лаком. Паркетна дошка дещо вередливе покриття – не любить ні занадто сухого повітря, ні занадто вологих кімнат. Мити таку підлогу потрібно добре викрученою шваброю та неагресивними миючими засобами. Щодо сумісності з теплими підлогами, то можна стелити, але не з порід дерев, які добре вбирають вологу (клен, бук, бразильська вишня). Ціна паркетної дошки висока, тому враховуючи експлуатаційні характеристики матеріалу, краще його використовувати в приміщеннях з оптимальним мікрокліматом (спальнях, вітальнях).
Ламінат. Найпопулярніший вид підлогового покриття, який з’явився як дешевий аналог паркету. Стійкий до впливу високих температур, негорючий, не потребує великих зусиль при експлуатації – його потрібно лише протирати вологою ганчіркою. Вартість ламінату є чи не основною його перевагою, є можливість придбати як дешевий, так і дорогий варіант. Через недостатню стійкості до тривалого впливу води ламінат не радять укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Укладання ламінату є нескладною дією, але потребує ретельно підготовленої основи – сухої і обов’язково рівної.
Керамічна плитка. Незамінне підлогове покриття для ванних кімнат. Підходить для прокладання теплої підлоги, екологічна, не горить і не проводить електричний струм, вологостійка, її легко мити.
Керамограніт схожий на звичайну керамічну плитку, але має більше переваг. Для його виробництва використовується суміш глини, піску, слюди – той же склад, що і для керамічної плитки, однак сам технологічний процес різниться. Завдяки унікальній технології виробництва, керамограніт дуже міцний і довговічний, стійкий до механічних пошкоджень, подряпин, до впливу хімічних речовин,
вологостійкий, не руйнується від різких перепадів температур, не вигорає на сонці, екологічний. Фарбувальні пігменти входять до складу суміші, а не наносяться на готову поверхню, як у звичайної керамічної плитки, тому керамограніт має стійкий колір та забарвлений наскрізь, по всій глибині. Недоліками є вартість, вага та «холод» матеріалу, тому при його використанні як підлогового покриття, краще облаштувати теплу підлогу. Керамограніт вважається ідеальним покриттям підлоги для приміщень з високою прохідністю – магазинів, салонів тощо.
Вінілова підлога – відносно новий, але вже досить популярний тип підлогового покриття. Він може імітувати різні породи дерева, плитку, мармур, натуральний камінь, шкіру, тканину або навіть килимове покриття. Перевагами є стійкість до вологи – вінілове покриття не пропускає вологу і не допускає її скупчення на поверхні, легкість монтажу, простота в догляді, тепло- і звукоізоляція – вінілове покриття може використовуватися в якості утеплювача, а також ефективно стишує звуки, стійкість до механічних впливів. Вінілове покриття не підлягає вторинній переробці і біологічному розкладанню, не використовується в приміщеннях, де є прямий
контакт з вогнем.
Обираємо підлогу для окремих кімнат
Кожен власник будинку або квартири неминуче стикається з питанням — яке покриття купити? Задача ускладнюється тим, що для кожної кімнати потрібно обрати окремий варіант. Різноманіття сучасних матеріалів дозволяє зробити основу приміщення важливою частиною дизайну, щоб створити вишуканий інтер'єр та ідеальний мікроклімат. Сьогодні можна придбати настил, який ідеально підходить для сімей з дітьми та домашніми тваринами, а також адаптований для кімнат з різним функціоналом.
- У санвузол та ванну варто укладати покриття з високим рівнем вологостійкості й гігієнічності. Воно має бути міцним та неслизьким, легким у догляді та візуально привабливим. Найкращим варіантом є вінілова підлога, натуральний камінь (граніт, мармур, кварцит), керамічна плитка, наливна основа.
- Вітальня — простір для зустрічей з близькими, ділових переговорів та місце відпочинку. Це свого роду візитна картка господаря. Тому основа кімнати має бути якісною, довговічною та естетичною, щоб служити красивим фоном для меблів й декору. Дизайнери радять не заощаджувати й укладати дорогий та зносостійкий матеріал: паркет, ламінат, паркетна дошка, коркове покриття.
- Спальня — найбільш інтимна частина житла та зона релаксації, яка вимагає створення особливого мікроклімату. Такі ж вимоги висуваються й до поверхні підлоги, що має бути теплою й приємною на дотик. Найкращим варіантом для спальні є ковролін, коркова основа, паркет.
- Для кухні, як робочої зони, фахівці радять використовувати настил з високими показниками зносостійкості: керамічну плитку, лінолеум, вініл. Саме таке покриття добре переносить великі навантаження, не вбирає вологу, бруд. Є легким у догляді, стійким до впливу гарячої рідини, хімічних та жирних речовин.
- Передпокій — прохідна територія, де скупчується пил, вуличний бруд. Тут поверхня регулярно стирається підборами, грубими підошвами, велосипедними шинами тощо. Тому оптимально укладати керамограніт, керамічну плитку, якісний лінолеум, ламінат класу 33 або 34.